Loading..
Lütfen Bekleyiniz...

Seçtiğiniz ürün başarıyla sepetinize eklendiGiriş
Üye Ol

SINCE 1933

ÜCRETSİZ KARGO

Dino en çok yağmur sonrası toprak kokusunu severmiş, ah onu bir şişeleyebilseymiş! Evden kaçıp zeytin ağaçları altında uyurmuş hep. Aklına en iyi fikirler, hayaller onun altındayken düşermiş. Oraya her geldiğinde düşünceleri biraz daha değişir, çoğalırmış. Toprağa yalın ayak basmak ona mutluluk verirmiş, yüzü de her koşulda güneşe dönermiş. Durup durup gülermiş, gamzesini sırdaşı zeytin ağacının verdiğine inanırmış. Güvercinler en yakın arkadaşlarıymış, ama arıları sevmezmiş çünkü hayallerine dalarken hep vızlarlarmış.

Diğer bir deyişle Dino; saf, yalin ve sevgi dolu geçen çocukluğumuzun kişileştirmesi/eseri. Onun ışığıyla içimiz hep sıcacıktı. Doğanın çocuğu olarak büyüdüğümüz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz, o bakir kalmış doğanın içinde kayboluyoruz sonra kendimizi daha iyi buluyoruz, çoğaldığımızı hissediyoruz. Araya çoğu zaman hayat giriyor, ama Dino'nun ışığı hep içimizde.

Dedem Nihad Efendi, zeytin ağaçlarından zeytinleri elle toplatır, anında sıktırırdı. Toprağı, havası, suyu farklı ağaçları ayrı ayrı şişelerdi. Bize de hep gönderirdi. Hızlı geçen şehir hayatlarımızda, dedemin zeytinyağlarıyla çocukluğumuza geri giderdik. Bizim yaşadığımız bu eşsiz deneyimi sizinle paylaşmak istedik. Dino'nun ışığını şişeye kattık. Herkesin Ayvalık'ta Nihad Efendi gibi bir dedesi olmayabilir, ama izin verin Dino Ayvalık hepimizin dedesi olsun.

Ayvalık/Altınova bölgesindeki haşmetli topraklardaki ağaçlarından elle topladık ve aynı dedemin yaptığı gibi 3 saat içinde sıktık. Ayrı toprak ve ağaçları ayrı şişeledik. Size bu eşsiz lezzeti sunarken doğaya yeniden kavuştum. O yüzden Dino Ayvalık bir markadan çok daha fazlası... Ekmeğinizi bandıkça, tadına vardıkça Dino'nun ışığını hissetmeniz dileğiyle.

 

Not : Belki de sırf kişileştirme değildir DINO, buralarda bir yerde dolanıyordur...

Duyuru